Windows Media Player plug-in pėr Firefox

Nėse pėrdorni Mozilla Firefox nė Window Vista, ju duhet tė instaloni njė Windows Media Player plug-in qė tė dėgjoni radio. Shkarko kėtė plug-in nga kjo uebfaqe.

Versione mė tė vjetra

Duhet qė tė instalohet njė Windows Media Player pug-in pėr dėgjuar radion nė toolbar pėr Mozilla Firefox.

 - Radio Xpi

Ruaje skedarin nė kompjuterin tuaj, mbylli tė gjitha dritaret e Firefoxit, ndeze skedarin dhe shikoj udhėzimet qė jepen atu.

Nėse radio luajtėsi ende nuk punon dhe ju e keni instaluar skedarin "Radio Xpi", atėherė ju mundeni tė instaloni plug-in vet.

Instalo vet kėtė plug-in: Sipas versionit tė Firefoxit qė ju e pėrdorni.

- Firefox 1.0, 1.0.1 dhe 1.0.2
- Firefox 1.0.3
- Firefox 1.0.4
- Firefox 1.0.6
- Firefox 1.0.7
- Firefox 1.5Windows Media Player

Radio Luajtėsi nė toolbar pėrdor Windows Media Player pėr ti lėshuar radio stacionet. Kliko nė logo mėposhtė nėse dėshiron tė instalon versionin e fundit.

AACplus plug-in

Pėr disa radio stacione (sikur Radio Kosova dhe Radio Blue Sky) qė xhinden nė Radio Luajtėsin, ju e keni njė AACplus plug-in nevojė qė kėto tė luhen nė luajtėsin tonė. Nga fundi i qershor 2007 Orban ka bėrė njė AACplus plug-in qė punon me Windows Media Player.

Ju mundeni tė shkarkoni Orban aacPlus plug-in dhe tė instaloni duke klikuar nė butonin mėposhtė.